Երիտասարդները մասնագիտանում են կիրառական քաղաքագիտության ոլորտում
Մայիսի 26-ին տեղի կունենա Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Կիրառական քաղաքագիտություն» դասընթացի մասնակիցների ավարտական վկայականների հանձնման արարողությունը։ Ծրագրին մասնակցել է մրցութային կարգով նախապես ընտրված 25 երիտասարդ։ Երեք ամիսների ընթացքում երիտասարդները մասնակցել են տարբեր թեմաներով սեմինարների։ Դասընթացավարները հեղինակավոր գիտնականներ, փորձագետներ, վերլուծաբաններ էին։
«Կիրառական քաղաքագիտություն» դասընթացի նպատակն էր բարձրացնել երիտասարդների քաղաքական գիտակցությունը, նաև կիրառական քաղաքագիտության ոլորտում որոշակի հմտություններ և փորձ հաղորդել նրանց։
«Կիրառական քաղաքագիտություն» խորագրով դասընթացի ավարտական վկայականների հանձնման արարողությանը ներկա կլինեն Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանը, Ազգային արխիվի փոխտնօրեն Էդգար Հովհաննիսյանը, ռազմական փորձագետներ Դավիթ Ջամալյանը և Արծրուն Հովհաննիսյանը։