Մամուլի հաղորդագրություն ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունը՝ «Ռոբերտ Շուման» ինստիտուտում
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության երիտասարդական կազմակերպության անդամները սեպտեմբերի 16-20-ը Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում մասնակցել են Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության կողմից կազմակերպված «Երիտասարդ առաջնորդներ 2013-2014» խորագրով ծրագրին, որն անցկացվում էր «Ռոբերտ Շուման» ինստիտուտում։ Երիտասարդական այս հավաքին մասնակցում էին Հայաստանի, Վրաստանի, Սերբիայի, Մակեդոնիայի, Խորվաթիայի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի, Բոսնիա-Հերցեգովինայի 13 քաղաքական ուժերի երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։ Դասախոսում և իրենց փորձը երիտասարդներին ներկայացնում էին հայտնի պետական և քաղաքական գործիչներ։
Ծրագրի շրջանակներում երիտասարդ քաղաքական գործիչները ծանոթացել են հռետորաբանության նրբություններին, ժողովրդավարական ինստիտուտներին, կուսակցությունների կառուցվածքին, արժեքներին, գենդերային հավասարությանը, կոռուպցիոն ռիսկերին վերաբերող խնդիրներին։
«Ռոբերտ Շուման» ինստիտուտի հետ ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության համագործակցությունը շարունակական է։ «Երիտասարդ առաջնորդներ 2013-2014»-ի մասնակիցները նոյեմբերի 11-15-ը կմասնակցեն ծրագրի 2-րդ փուլին՝ «Միջազգային և անվտանգության խնդիրները» խորագրով, իսկ հունվարի 20-24-ը՝ «Մարտահրավերները սոցիալ-տնտեսական կյանքում» խորագրով դասընթացին: