Հավասարապես պատասխանատու են
«Չափարի» տեղի մի կես մետրի համար հարևանի հետ կռվող, իրար արյուն թափող հայաստանցիները լռելjայն նայում են, թե ինչպես բանակում չծառայած, ազատամարտին չմասնակցած «գերագույն գլխավոր հրամանատարը», 2020 թվականի նոյեմբերից ցայսօր, կռվով կամ առանց կռվի հայրենիքի մեծ տարածքները հանձնում է Ադրբեջանի «կիրթ ու կառուցողական» նախագահին։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերից ու գործերից Ադրբեջանում էյֆորիա է, ադրբեջանական մամուլը գրում է, որ Տավուշից 7 գյուղերի տարածքները և Տիգրանաշենը ստանալուց հետո Ադրբեջանը Հայաստանից Սյունիքով միջանցք է ստանալու, նաև` տասնյակ միլիարդավոր դոլարների ռազմատուգանք։
2018 թվականին կեղծ հեղափոխությամբ Նիկոլ Փաշինյանին իշխանությունը սկուտեղի վրա մատուցած, 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին փողոցում ընկած իշխանությունը չվերցրած, 2021թ․ խորհրդարանական ընտրություններով Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը լեգիտիմացրած քաղաքական ուժերը Նիկոլ Փաշինյանի հետ պատասխանատու են Հայաստանի ներկայիս աղետալի վիճակի, սպասվող ծանր հետևանքների համար։