Որևէ մեկը, ով այս օրերին կթիրախավորի ՀԱԵ-ն և ՀՅԴ-ն, գիտակցաբար կամ անգիտակցորեն, թշնամու օգնականն է
Որևէ մեկը, ով այս օրերին կթիրախավորի ՀԱԵ-ն և ՀՅԴ-ն,  գիտակցաբար կամ անգիտակցորեն, թշնամու օգնականն է
Որքան էլ ներքին խնդիրներ լինեն ազգային ինստիտուտներում և հանրության շրջանում, եթե դրանք թշնամիդ է զենք դարձնում և պահում ուղիղ պետությանդ ճակատին, ապա դու առնվազն հիմար պիտի լինես, որ աջակցես այդ զենքի մեջ փամփուշտ տեղադրելու ընթացքին:
Սա բոլոր նրանց համար, ովքեր այսօր սեփական անձի չկայացածությունն ու մտքի տկարությունը հագեցնում են իբր ճշմարտախոսությամբ՝ օգնելով Փաշինյան-էրդողան-Ալիև եռյակին:
ՀԱԵ-ն և ՀՅԴ-ն ազգային արժեքներ են, ազգային ինստիտուտներ: ՀԱԵ-ն 1700-ամյա ազգապահպան և մշակութապահպան կառույց է, ՀՅԴ-ն՝ 100-ամյա ազգայնական կուսակցություն, որը, ամենից զատ, միավորում է հայկական Սփյուռքը, հանդիսանում է Հայ Դատի հասցեական պահանջատերը:
Բնական է, որ երկուսն էլ կատարյալ չեն գործել և գործում, բայց այսօր ստիպված են դիմակայել ոչ մեկ թշնամու, այլև միջազգային շնաձկների, որոնք ամբողջ պատմության ընթացքում են հարձակվել հայկական հողերի և ինքնության վրա: Այդուհանդերձ, կարևոր է օգնել, սատարել և պաշտպանել նրանց, ոչ թե թերամտորեն հարվածել: Լավ կլինի, որ սա գիտակցեն նաև այս կառույցների այն անդամները, ովքեր իրենց անձով են թույլ տալիս թիրախ դարձնել ամբողջական ինստիտուտը:
Որևէ մեկը, ով այս օրերին նրանց կթիրախավորի՝ գիտակցաբար կամ անգիտակցորեն, թշնամու օգնականն է և արձանագրվելու է որպես այդպիսին՝ հետագայում ըստ դրա գնահատվելու համար: