Դավթյան Արթուր տեսակը պետք է պատասխանատվության ենթարկվի
Ընդդիմադիր բոլոր այն քաղաքական ուժերը, որոնք ձգտում են իշխանափոխության և հրապարակավ չեն խոստանում, որ նիկոլական «յագոդաներին», նույն ինքը՝ Դավթյան Արթուր տեսակին, կանգնեցնելու են դատարանի առջև և օրենքի թույլ տված «պատալոկով» դատելու են, լիցեմերներ են ու շառլատաններ, որոնք ցանկանում են անել այն, ինչ այսօր նիկոլական ռեժիմն է անում:
Քավ լիցի, ինձ մեկ է, թե անձնապես ինչ կլինի Դավթյան Արթուրի կամ Վարդապետյան Աննայի ճակատագիրը, բայց էս երկրում, ի վերջո, պետք է հաստատվի ընկալումը, որ արածի համար վաղ, թե ուշ պատասխան են տալիս, ոչ թե օրը մեջ տեր փոխելով՝ ադապտանում իրավիճակին ու պատժիչ կացին աշխատում:
Այն ուժը, որը ցանկանում է պատրաստի այս կացիններին հետագայում օգտագործել իր ընդդիմախոսների (այդ թվում՝ նիկոլենց) վզին իջեցնելու համար, կիլոմետրով հեռու է արդարությունից, բարոյականությունից ու արդարադատությունից:
Դավթյան Արթուր տեսակը պետք է պատասխանատվության ենթարկվի, որպեսզի սերնդեսերունդ ուժային համակարգն ականջին օղ անի՝ ներում-բեկում չի լինելու. օրենքի ու բարոյականության կարմիր գիծը հատողները լավ չեն ավարտում։