Հայաստանի Հանրապետության նախագահ ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ. Մենք ունենք իրավունք խաղաղ գիշերների
Մեծարգո նախագահ, ողջ հանրապետությունը, ներառյալ քաղաքամայր Երևանը, գտնվում է, այսպես կոչված, «զվարճանքային պատերազմի» ճիրաններում։ Կարծես սա դարձել է պարտադիր պայման մեր կեցությունն իմաստավորելու համար։ Խոսքը վերաբերում է ամեն երեկո մինչև ուշ գիշեր հյուրատներից, պանդոկներից և ռեստորաններից կատարվող գունագեղ հրթիռային գնդակոծություններին։
Հրավառություններն այսօր դարձել են չարիք։ Եթե ոմանց համար դա զվարճանք է, ոմանց համար էլ գերշահույթ է ապահովում, ապա հասարակության համար իսկական մղձավանջի է վերածվել։ Ընդ որում, համազարկեր են տրվում խիտ բնակեցված վայրերում, հաճախ նաև` բուժհաստատությունների մերձակայքում։ Խնդիրը բազմիցս բարձրաձայնվել է։ Մամուլում եղել են հրապարակումներ։ Հայտնի է, որ խնդրի կարգավորմամբ վերջին երկու-երեք տարիներին զբաղվում են պետական մի շարք նախարարություններ և գերատեսչություններ, սակայն սայլը տեղից այդպես էլ չի շարժվում։ Այսպիսով, ակնկալում ենք Ձեր հեղինակավոր միջամտությունը։ Մենք իրավունք ունենք մեր երեկոներն ու գիշերները խաղաղ պայմաններում անցկացնելու։