Վալերի Օսիպյանը կմանրամասնի հունվարին
Վերջին մի քանի ամսում տեսանելիորեն ավելացել է վթարների քանակը։ Համենայն դեպս, երթևեկելիս դա պարզ երևում է։ Արդյո՞ք մեր տեսածը կարելի է համարել զուտ աչքով գնահատված, թե՞ այդ մասին վկայում է նաև վիճակագրությունը, և եթե այդպիսի թվեր կան, ապա ո՞րն է վթարների քանակի ավելացման պատճառը։
«Մենք այդ ամբողջ տեղեկատվությանը տիրապետում ենք և վերլուծություններ ենք իրականացնում, արդյունքների մասին ավելի մանրամասն կներկայացնենք հունվարին։ Ի դեպ, Ձեր ուշադրությունը կհրավիրենք նաև միջազգային պրակտիկայի վրա, ըստ որի, Ձեզ համար էլ պարզ կլինի, որ այդ մասով Հայաստանում այնքան էլ ամեն ինչ վատ չէ։ ՀՀ-ի ոստիկանությունը տիրապետում է ամբողջ իրավիճակին և օպերատիվ տեղեկատվությանը։ Իսկ մինչ մենք ամբողջական կներկայացնենք մեր վերլուծությունները, ասեմ, որ այդ վթարների համար կարող են մի քանի պատճառներ լինել։ Առաջին` այս տարվա հունվարից մինչ օրս մի քանի անգամ ավելացել են մեքենաների ներկրման ծավալները։ Երկրորդ՝ մեքենաների տեխնիկական միջոցների՝ անվադողերի մաշվածությունը կարող է լինել։ Սրանց գումարվում են նաև եղանակային պայմանները Երևանից դուրս, թեև առավոտյան վաղ ժամերին մայրաքաղաքի ճանապարհներին ևս նկատվում են սառցապատ հատվածներ։ Բնականաբար, այս ամենը չի կարող ազդեցություն չունենալ ավտոճանապարհային վթարների առաջացման վրա»,- գործադիրի նիստից հետո պատասխանելով մեր հարցին` ասաց ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանը։