Արա Մինասյանին աշխատանքից ազատելու լուրը անհիմն է
«Նման տեղեկություն մենք չունենք»,- մեզ հետ հեռախոսազրույցում ասաց առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ ԼԻԱՆԱ ԵՂԻԱԶԱՐՅԱՆԸ, հերքելով շրջանառվող լուրը, թե առողջապահության նախարարն օրերս աշխատանքից ազատելու է «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի տնօրեն Արա Մինասյանին: Ապատեղեկությունը հերքեցին նաև առողջապահության համակարգին մոտ կանգնած մեր աղբյուրները, նշելով, որ անգամ բամբասանքի մակարդակով նման խոսակցություններ չեն եղել: Ինչ վերաբերում է «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում նախարարության իրականացրած ստուգումներին, այս հարցում ևս առողջապահության համակարգին մոտ կանգնած մեր աղբյուրի և պաշտոնական աղբյուրի պարզաբանումները իրարամերժ չէին:
«Այո, «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում ուսումնասիրություններ իրականացվում են, և որոշ խախտումներ հայտնաբերվել են: Դեռևս երկու ամիս այդ ուսումնասիրությունները կշարունակվեն»,- մեզ հետ հեռախոսազրույցում պարզաբանեց նախարարի մամուլի խոսնակը: Բնականաբար, մեզ հետաքրքրեց՝ նախարարությունը նման ուսումնասիրություններ իրականացնում է միայն «Գրիգոր Լուսավորիչու՞մ»:
«ՈՒսումնասիրություններն իրականացվում են նախարարության ենթակայության տակ գտնվող բոլոր կլինիկաներում»,- ասաց Լիանա Դավթյանը: Նկատենք, որ նման ուսումնասիրություններ այս օրերին տարբեր ոլորտների պատկան կառույցներն իրականացնում են պետական ու մասնավոր հատվածներում, և անհնար է, որ այս կամ այն չափի խախտումներ չհայտնաբերվեն: