Ոստիկանությունը զգուշացնում է և առաջարկում
«Դժգոհություն չի կարող լինել, քանի որ ճանապարհների ասֆալտապատումից շահում են առաջին հերթին հենց իրենք` վարորդները»,- մեզ հետ հեռախոսազրույցում ասաց ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը, երբ նրանից փորձեցինք ճշտել` ճանապարհների փակման պատճառով վարորդները չե՞ն դժգոհում։
ՀՀ ոստիկանության լրատվության վարչությունը վաղ առավոտյան բոլոր լրատվամիջոցներով տեղեկացրել էր, որ հունիսի 7-ին, առավոտյան ժամը 8.00-ից, ասֆալտապատման աշխատանքների պատճառով 3 օրով փակվելու է Մյասնիկյան պողոտայից դեպի Սարալանջի փողոց տանող թունելից մինչև Գայի պողոտա ճանապարհահատվածը: Միևնույն ժամանակ վարորդներին առաջարկում են շրջանցել հիշյալ հատվածը և Նոր Նորք բարձրանալ Դավիթ Բեկի ու Դավիթ Անհաղթի փողոցներով կամ Նորքով:
Վերջին երեք ամսում քաղաքապետարանը մայրաքաղաքում ասֆալտապատման լայնածավալ աշխատանքներ է կատարում, ինչի արդյունքում պարբերաբար փողոցներ են փակվում։ Արդյոք այդ աշխատանքների պատճառով մեծ խցանումներ չե՞ն առաջանում։ «Լուրջ և մեծածավալ խցանումներ չեն առաջանում, քանի որ ոստիկանությունը ժամանակին իրազեկում է հանրությանը և առաջարկում այլընտրանքային ճանապարհներ»,- մեզ հետ զրույցում ասաց Նորիկ Սարգսյանը։ Ճիշտ է, ոստիկանությունը նախապես զգուշացնում է, սակայն ցանկալի է, որ քաղաքապետարանն այդ աշխատանքներն իրականացնի հանգստյան օրերին, երբ քաղաքը թերբեռնված է։