Վահրամ Ավանեսյանը «հա՛մ նալին խփեց, հա՛մ մեխին»
16.01.2014 | 17:34
Էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը գիտնականին հատուկ մոտեցում ցուցաբերեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցին։ «Նորմալ եմ վերաբերվում քննադատությանը։ Հնչեցվել են խնդիրներ, որոնց հետ դժվար է համաձայնել, սակայն կան այնպիսիները, որոնք կարելի է գնահատել։ Ակնհայտ է, որ Հայաստանում հիպոթեքային վարկերը չեն գտնվում այն մակարդակի վրա, որ հնարավորինս ապահովեն շինարարության զարգացումը»,- գործադիրի նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց նախարարը։ Ինչպե՞ս կարձագանքի այս տեսակետին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, հետաքրքիր կլինի հետևել։ Գուցե նախարարի խոսքը «ջրվի գնա», քանի որ նա «կուրծք ծեծելով» ասաց. «Շարունակում եմ պնդել, որ կնքվել է ամենաշահավետ պայմանագիրը։ Ինձ համար այն շատ ավելի շահավետ է, քան «Գույք՝ պարտքի դիմաց» գործարքը»։ Գործադիրը հաստատեց «ՀայՌուսգազարդի» պետական բաժնետոմսերի 20 %-ը գործադիրին տալու մասին որոշումը։