Վաղարշակ Հարությունյանը և Հարավկովկասյան երկաթուղու գլխավոր տնօրենը քննարկել են փոխգործակցության հարցեր
ՊՆ նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այսօր ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին: Նա ՊՆ նախարարին է ներկայացրել է ՀՀ և ՌԴ ռազմական փոխգործակցության շրջանակում իրականացված բեռնափոխադրումների ծավալներն ու կատարված աշխատանքները, նշել, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղի»-ն ստանձնած պարտավորությունների շրջանակում ծառայությունները մատուցում է ամբողջությամբ և ըստ սահմանված կարգի։
Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է երկաթուղային հաղորդակցության ռազմավարական նշանակությունը և իրականացվող բեռնափոխադրումների կարևորությունը, նշել համագործակցության շարունակականության ապահովման անհրաժեշտությունը։ Կողմերը քննարկել են նաև փոխգործակցության այլ հարցեր, այդ թվում՝ Զինված ուժերի կարիքների բավարարման հետ ուղիղ առնչություն ունեցող երկաթուղային ցանցի որոշ ենթակառուցվածքների վերազինման վերաբերյալ։