Գագիկ Ծառուկյանը գործարար է և քաղաքականությամբ զբաղվելու իրավունք չունի: Այս մասին այսօր հայտարարել է ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը: Վերջինս ասել է, թե քաղաքականությունը սեփական բիզնեսին ծառայեցնելը հանցագործություն է: Հանուն արդարության նկատենք, որ քաղաքական պայքարի մեծ փորձ ունեցող այս գործիչը չի սխալվում: Առանց հաշվելու ԲՀԿ ղեկավարի փողերը, վստահաբար կարելի է ասել, որ Ծառուկյանը մեկն է Հայաստանի մեծահարուստներից: Խնդիրը նույնիսկ այն չէ, որ բիզնեսն ու քաղաքականությունը համատեղելի չեն նաև երկրի Սահմանադրությամբ: Հարցը Ծառուկյանի գործունեությունն է առհասարակ՝ ԲՀԿ ստեղծումից մինչ այսօր: Այսինքն՝ ո՞վ է եղել և է Ծառուկյանը քաղաքական դաշտում:
Ի դեպ, վերջինս խոստացել է իր խոսքն ասել վաղը՝ հոկտեմբերի 24-ին կայանալիք ոչիշխանականների հանրահավաքին: Հասարակության մի հատված սպասում է այն պահին, երբ Ծառուկյանը կընթերցի իր ելույթը: Մինչ այս նա բավականին լակոնիկ ու ընդհանուր հավաստիացումներ է տվել իր անկեղծության առնչությամբ: Որոշակի՝ ոչինչ: Մասնավորապես նշել է, թե ամեն ինչի պատրաստ է: Թե այդ «ամեն ինչը» ինչին է ծառայեցվելու, հնարավոր է` պարզ դառնա վաղը, եթե Գագիկ Ծառուկյանն այս անգամ ասի այն, ինչ իրականում կա իր մտքին: